Sold
Metropolis Plaza Block 2FLOOR 21FLAT B
Registration Number:07052301370134
|Transaction Date:16/05/2007
PRN:B4887878
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
PRICE
$1.48 M
Gross Area
506sq.ft.
Buy $2,925 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 16/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
592
Walking toSheung ShuiStation
3 Min(s)
Address/ Area
8 Lung Wan Street