Sold
Metropolis Plaza Block 2FLOOR 21FLAT A
Registration Number:09021302540013
|Transaction Date:21/01/2009
PRN:B2092024
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
PRICE
$1.93 M
Saleable Area
462sq.ft.
Buy $4,184 /sq.ft.
Gross Area
558sq.ft.
Buy $3,462 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 21/01/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1991-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
592
Walking toSheung ShuiStation
3 Min(s)
Address/ Area
8 Lung Wan Street