Sold
Bic Wah CourtFLOOR 17FLAT 2
Registration Number:17110201830059
|Transaction Date:10/10/2017
PRN:A0624543
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
PRICE
$6.1 M
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $17,069 /sq.ft.
Gross Area
473sq.ft.
Buy $12,896 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 10/10/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
63
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
464-464D Des Voeux Road West