Sold
Scenic RiseFLOOR 26FLAT D
Registration Number:11060701990011
|Transaction Date:31/05/2011
PRN:C0757654
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/4
PRICE
$11 M
Saleable Area
678sq.ft.
Buy $16,221 /sq.ft.
Gross Area
941sq.ft.
Buy $11,690 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 31/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
143
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
46 Caine Road