Sold
Argyle HouseFLOOR 9NO. 45
Registration Number:06020701010031
|Transaction Date:25/01/2006
PRN:A3280718
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SofiaKo高藝菲
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-625770)
PRICE
$1.1 M
Saleable Area
438sq.ft.
Buy $2,511 /sq.ft.
Gross Area
500sq.ft.
Buy $2,200 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 25/01/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
83
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
43-49A Argyle Street