Sold
Argyle HouseFLOOR 8NO. 47A (REAR)
Registration Number:07320151
|Transaction Date:03/10/1997
PRN:A3280899
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$1.58 M
Saleable Area
400sq.ft.
Buy $3,946 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $2,981 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 03/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
83
Walking toMong KokStation
1 Min(s)
Address/ Area
43-49A Argyle Street