Sold
Arbuthnot HouseFLOOR 10FLAT C
Registration Number:12010601440026
|Transaction Date:09/12/2011
PRN:A0048896
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/1
PRICE
$4 M
Saleable Area
533sq.ft.
Buy $7,507 /sq.ft.
Gross Area
698sq.ft.
Buy $5,731 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 09/12/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
65
Walking toCentralStation
7 Min(s)
Address/ Area
10-14 Arbuthnot Road