Sold
Hong Yuen Court Block AFLOOR 6FLAT A4
Registration Number:07060201230051
|Transaction Date:15/05/2007
PRN:A6529850
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisKwan關兆畯
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-040484)
PRICE
$2.78 M
Saleable Area
586sq.ft.
Buy $4,748 /sq.ft.
Gross Area
675sq.ft.
Buy $4,119 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 15/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
119
Walking toJordanStation
3 Min(s)
Address/ Area
1-5 Tak Shing Street