Sold
5-7 Prince's TerraceFLOOR 5NO. 5
Registration Number:05090800100010
|Transaction Date:30/08/2005
PRN:A1853524
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
PRICE
$2.98 M
Saleable Area
531sq.ft.
Buy $5,616 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $4,257 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 30/08/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
20
Walking toCentralStation
13 Min(s)
Address/ Area
5-7 Prince's Terrace