Sold
Full (fu) Shing BuildingFLOOR 11FLAT B
Registration Number:09040300430018
|Transaction Date:27/03/2009
PRN:B0926253
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
PRICE
$960 K
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $3,034 /sq.ft.
Gross Area
402sq.ft.
Buy $2,388 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 27/03/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toLong PingStation
11 Min(s)
Address/ Area
9 Sai Ching Street