Sold
31-37 Lyttelton RoadU/GNO. 31
Registration Number:18061101820018
|Transaction Date:18/05/2018
PRN:B8930216
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
PRICE
$9.24 M
Saleable Area
992sq.ft.
Buy $9,313 /sq.ft.
Gross Area
1,035sq.ft.
Buy $8,930 /sq.ft.
Building Age
62 Years
Transaction Date: 18/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1963-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
33
Walking toSai Ying PunStation
6 Min(s)
Address/ Area
31-37 Lyttelton Road