Sold
22 Kam Hong StreetFLOOR 11NO. 22
Registration Number:14012900480015
|Transaction Date:14/01/2014
PRN:A1140005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarsunNg伍國傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102186)
PRICE
$5.45 M
Saleable Area
630sq.ft.
Buy $8,655 /sq.ft.
Building Age
67 Years
Transaction Date: 14/01/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1958-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
11
Walking toNorth PointStation
2 Min(s)
Address/ Area
22 Kam Hong Street