Sold
St. Louis MansionFLOOR 19FLAT C
Registration Number:18012502050021
|Transaction Date:12/01/2018
PRN:B8931166
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
PRICE
$7.29 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $23,847 /sq.ft.
Gross Area
411sq.ft.
Buy $17,737 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 12/01/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
162
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
20 Macdonnell Road