Sold
Ava CourtFLOOR 5FLAT B
Registration Number:16031701240046
|Transaction Date:11/03/2016
PRN:A3481627
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$9.13 M
Saleable Area
766sq.ft.
Buy $11,913 /sq.ft.
Gross Area
853sq.ft.
Buy $10,703 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 11/03/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
54
Walking toLok FuStation
16 Min(s)
Address/ Area
44 Broadcast Drive