Sold
68-70 Fuk Wa StreetFLOOR 1FLAT B
Registration Number:07430939
|Transaction Date:23/02/1998
PRN:A4185140
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EmmaWong王茹
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-468249)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
428sq.ft.
Buy $3,245 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 23/02/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
21
Walking toSham Shui PoStation
2 Min(s)
Address/ Area
68-70 Fuk Wa Street