Sold
Yuet Wah MansionFLOOR 2FLAT G
Registration Number:13011802400071
|Transaction Date:02/01/2013
PRN:A7234029
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.8 M
Saleable Area
610sq.ft.
Buy $6,226 /sq.ft.
Gross Area
780sq.ft.
Buy $4,872 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 02/01/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toKwun TongStation
7 Min(s)
Address/ Area
53 Yuet Wah Street