Sold
Man Yuen BuildingFLOOR 4FLAT 19 (NO. 5)
Registration Number:12042602170045
|Transaction Date:26/03/2012
PRN:A5387934
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$2.68 M
Saleable Area
565sq.ft.
Buy $4,742 /sq.ft.
Gross Area
720sq.ft.
Buy $3,722 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 26/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
412
Walking toAustinStation
5 Min(s)
Address/ Area
2-24 Man Yuen Street