Sold
Hang Yue CourtFLOOR 25FLAT D
Registration Number:07333142
|Transaction Date:17/10/1997
PRN:A5870173
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$3.78 M
Saleable Area
420sq.ft.
Buy $9,004 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $6,462 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 17/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
92
Walking toYau Ma TeiStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 Pitt Street