Sold
Po GardenFLOOR 8FLAT A
Registration Number:06031401240017
|Transaction Date:03/03/2006
PRN:B3404774
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
PRICE
$19.8 M
Saleable Area
1,943sq.ft.
Buy $10,191 /sq.ft.
Gross Area
2,605sq.ft.
Buy $7,601 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 03/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
74
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Brewin Path