Sold
Carlton CourtFLOOR 11FLAT C
Registration Number:07659593
|Transaction Date:27/10/1998
PRN:A5311244
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelChow周凱恩
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-498905)
PRICE
$2.47 M
Gross Area
708sq.ft.
Buy $3,493 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 27/10/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHo Man TinStation
7 Min(s)
Address/ Area
80 Ma Tau Wai Road