Sold
Carlton CourtFLOOR 21FLAT C
Registration Number:12081402350224
|Transaction Date:27/07/2012
PRN:B4041311
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JaviSiu蕭敏慧
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-562205)
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
563sq.ft.
Buy $9,059 /sq.ft.
Gross Area
708sq.ft.
Buy $7,203 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 27/07/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHo Man TinStation
7 Min(s)
Address/ Area
80 Ma Tau Wai Road