Sold
Carlton CourtFLOOR 20FLAT D
Registration Number:07769778
|Transaction Date:06/05/1999
PRN:A5311525
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KennyWong黃守軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455139)
PRICE
$3.2 M
Gross Area
693sq.ft.
Buy $4,618 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 06/05/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toHo Man TinStation
7 Min(s)
Address/ Area
80 Ma Tau Wai Road