Sold
Tung Fung HouseFLOOR 3NO. 72 (FRONT)
Registration Number:09181014
|Transaction Date:08/03/2004
PRN:A6517922
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$500 K
Saleable Area
406sq.ft.
Buy $1,232 /sq.ft.
Building Age
57 Years
Transaction Date: 08/03/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1968-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
68
Walking toSung Wong ToiStation
4 Min(s)
Address/ Area
68-74 Tak Ku Ling Road