Sold
Windsor MansionsFLOOR 6FLAT C
Registration Number:25122900500072
|Transaction Date:16/12/2025
PRN:B9159747
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidYu余俊賢
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-453902)
PRICE
$6.23 M
Saleable Area
842sq.ft.
Buy $7,399 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $6,228 /sq.ft.
Building Age
66 Years
Transaction Date: 16/12/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1960-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
96
Walking toJordanStation
6 Min(s)
Address/ Area
17 Austin Avenue