LA GROVE BLOCK 5Very High Floor Zone Flat C
83 SHAP PAT HEUNG ROAD|新鴻基
Property No.:CA59931870
|Advertisment Date:13/05/2026
$10M (90% LTV)
Platform

AndyChu朱子華
ASSISTANT DISTRICT MANAGER(E-252977)
SALE
$10 M
Saleable Area
940sq.ft.
Buy $10,638 /sq.ft.
Gross Area
1,175sq.ft.
Buy $8,511 /sq.ft.
Platform Area147sq.ft.*
Room(rm)
3
Room(s)
(
1
Set(s)
)
• 2 Living Room(s)
• 3 Toilet(s)
Efficiency Ratio
80%
Direction
-
Building Age
17 Years
Advertisment Date: 13/05/2026

Go to My Analysis