THE METRO CITY PHASE 2 - Tower 9Very High Floor Zone Flat C
8 YAN KING ROAD|恒基兆業
Property No.:CT54827151
|Advertisment Date:12/05/2026
Rooftop

JuneQian錢君
ACCOUNT SUPERVISOR(S-637106)
SALE
$6.7 M
RENT
$18,500
Saleable Area
363sq.ft.
Buy $18,457 /sq.ft.
Rent$51/sq.ft.
Gross Area
516sq.ft.
Buy $12,984 /sq.ft.
$36/sq.ft.
Roof Area228sq.ft.*
Room(rm)
2 Room(s)
• 1 Toilet(s)
Efficiency Ratio
70%
Direction
-
Building Age
26 Years
Advertisment Date: 12/05/2026
Go to My Analysis