LIME HABITATLow Floor Zone Flat A
38 MING YUEN WESTERN STREET|新鴻基
Property No.:CY19569042
|Advertisment Date:12/05/2026
$10M (90% LTV)
With Tenancy
Platform

DerekHau侯福輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-637734)
SALE
$7.8 M
Saleable Area
355sq.ft.
Buy $21,972 /sq.ft.
Gross Area
446sq.ft.
Buy $17,489 /sq.ft.
Platform Area185sq.ft.*
Room(rm)
1 Room(s)
• 1 Toilet(s)
Efficiency Ratio
79%
Direction
-
Building Age
15 Years
Advertisment Date: 12/05/2026

Go to My Analysis