RESIDENCE BEL-AIR PHASE 2 SOUTH TOWER - Tower 5Very High Floor Zone Flat A2Carpark(s)
38 BEL-AIR AVENUE|盈科大衍地產
Property No.:CX79514071
|Advertisment Date:24/05/2026
With Car Park
Platform
Rooftop
Luxury

WillisChan陳漢白
DEPUTY MANAGER(E-144264)
SALE
$128 M
Saleable Area
2,778sq.ft.
Buy $46,076 /sq.ft.
Gross Area
3,337sq.ft.
Buy $38,358 /sq.ft.
Roof Area689sq.ft.*
Platform Area548sq.ft.*
Room(rm)
5
Room(s)
(
4
Set(s)
)
Efficiency Ratio
83%
Direction
-
Building Age
21 Years
Advertisment Date: 24/05/2026

Go to My Analysis